پاستا کانلونی -لازانیا

پاستا کانلونی

 پاستا کانلونی 
مواد لازم  لازانیا براي 4 نفر:

لازانيا / 8 برگ
گوشت چرخ كرده / 250 گرم
قارچ / يك بسته كوچك
فلفل دلمه اي / يك عدد
پياز / يك عدد
كنسرو ذرت / يك پيمانه
پودر پنير پارمسان / يك بسته
سس مايونز / يك قاشق غذاخوري
كره / براي چرب كردن ظرف
شير / يك ليوان
زردچوبه / يك قاشق غذاخوري
پودر آويشن / يك قاشق چايخوري
نمك و فلفل / به ميزان لازم
زيتون / ده عدد
سس قرمز / براي تزئين و سرو

طرز تهيه کانلونی :

ابتدا فر را با دماي 180 درجه سانتيگراد روشن كنيد تا گرم شود.
پياز را رنده كنيد و با مقدار كمي روغن تفت دهيد و سپس گوشت چرخ كرده را اضافه كنيد. بعد از اينكه گوشت كمي تغيير رنگ داد و پخته شد، نمك، فلفل و زردچوبه را به آن اضافه كنيد و كمي تفت دهيد و از روي حرارت برداريد.
قارچ را به صورت نگيني خرد كنيد. فلفل دلمه اي را نيز به شكل ريز خرد كرده و همراه با ذرت به مايه گوشتي اضافه كنيد و هم بزنيد.
سپس يك قاشق سس مايونز و پودر آويشن و نصف بسته از پودر پنير پارمسان را به مايه اضافه كنيد و هم بزنيد تا مواد كاملاً با يكديگر مخلوط شده و شكل منسجمي داشته باشد. اكنون مايه گوشتي آماده است و بايد ورقه هاي لازانيا را بپزيم.
براي اين كار قابلمه بزرگي را پر از آب كنيد و روي حرارت قرار دهيد تا جوش آيد، بعد از جوش آمدن به قابلمه يك قاشق غذاخوري روغن مايع، دو قاشق غذاخوري نمك و نصف قاشق غذاخوري زردچوبه اضافه كنيد و ورقه هاي لازانيا را يكي يكي داخل آب بياندازيد، وقتي كمي نرم شد، با يك قاشق چوبي ( سبك ) ورقه هاي لازانيا را از زير هم بزنيد. ( كل زماني كه لازانيا بايد در آب بجوشد 20 دقيقه است )
بعد از 20 دقيقه كه ورقه ها به خوبي نرم و پخته شد. قابلمه را داخل سينك قرار دهيد و روي آن آب ولرم را با فشار كم باز كنيد و ورقه ها را يكي يكي از داخل قابلمه بيرون آورده و روي دستمال پهن كنيد تا آب آن گرفته شود.
سپس كمي از مايه گوشتي برداريد و روي ورقه ها قرار دهيد و سپس به آرامي از يك طرف رول كنيد. تمام مواد را به همين ترتيب تهيه كنيد.
كف و ديواره هاي ظرف پيركسي را به وسيله كره چرب كنيد. و رول هاي لازانيا رو ته ظرف بچينيد.
در آخر از گوشه ظرف به آرامي شير را درونش بريزيد و با باقيمانده پودر پنير روي رول ها را بپوشانيد و به مدت 40 دقيقه با دماي 180 درجه سانتيگراد بپزيد.
لازانيا را ميتوانيد با سس قرمز، زيتون و ذرت تزئين كنيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *